Jdi na obsah Jdi na menu
 


péče o kočky

Kočky jsou typická domácí zvířata, takže tady máte nějaké nápady na péči, co koupit, než si zvíře pořídíte apod.. Také můžete psát do komentářů Vaše zkušenosti a různé povídky o kočkách, ale i o jiných zvířatech, o kterých najdete články později.

NEŽ SI POŘÍDÍTE KOČKU NEBO KOTĚ, CO BYSTE MĚLI KOUPIT:

  • pelíšek, nebo košík
  • polštářek, mistikčy (alespoň dvě - na vodu a na jídlo)
  • kočičí toaletu
  • nějaké hračky
  • není to nutné, ale nějakou knížku o péči
  • obojek s kontaktem na páníčka
  • přepravku pro kočky

KDYŽ MÁTE NOVÉ KOTĚ, CO S NÍM DĚLAT:

Nezlobte se na něho, když udělá v novém domě hovínko, nebo se počurá. Také je možné, že bude zkoumat věci, které v bývalém domě neměl a rozbije je, nebo poškodí. V takovém případě jemně plácnout přes zadeček, nebo zvýšit hlas.

V první řadě mu musíte ukázat mističku a toaletu. Potom ho strčte do pelíšku, do kterého předem dejte polštářek nebo deku. I když z něj kotě hned vyleze, je to v pořádku, protože ví, kde bude spát nebo odpočívat.

Aby kotě zapomnělo na stesk po matce a sourozencích, hrajte si s ním a mluvte na něho. Také si sedněte a vezměte ho k sobě na klín a hlaďte ho, mazlete se s ním a další hezké věci. Při troše štěstí začne kotě příst, nebo dokonce dudlat (cucat a lízat Vaše oblečení, kde i zatíná drápky, ale je to projev lásky).

Vezměte ho v co nejbližší době k veterináři. Poproste ho o základní oočkování, třeba proti vzteklině, ale veterinář bude vědět. Také si vezměte očkovací průkaz, do kterého se budou psát záznamy a odčervení. Pokud nechcete, aby mělo kotě blechy, řekněte, ať mu dá nějaký prostředek proti blechám a klíšťatům. Obojek proti blechám a klíšťatům může mít až od staršího věku, nevím přesně, ale myslím od půl roku, zeptejte se.

DOTAZY:

Pokud máte jakékoli dotazy, pište do komentářů a já Vám odpovím. Doma mám kocourka Nácíčka, takže odpovídám Z VLASTNÍ ZKUŠENOSTI!!!

Pokud někdo máte taky kočku, můžete zkusit odpovídat na nějaké dotazy. Ale když si netroufnete, nevadí. Jinak já se pokusím odpovídat na všechny.

Šárka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář